Categories: Druk cyfrowy, Drukarnia

Usługi poligraficzne

Wśród studentów największą popularnością cieszą się usługi poligraficzne – a zwłaszcza kserowanie i drukowanie. Każdy kojarzy stereotyp studenta krążącego w ksero Poznań z zamiarem wydrukowania notatek bądź skserowania książki, potrzebnej na zaliczenie. 

Cennik usług poligraficznych

Ceny ksero jak i druku różnią się w zależności od tego ile stron drukujemy bądź skanujemy. Wiadomo, że w przypadku większej ilości stron ksero Poznań zawsze daje jakieś rabaty i zniżki. Czasem bardziej opłaca się skserować jakąś książkę niż kupować nową. Oczywiście nie jest to w pełni legalne, jednak mając do czynienia z tak ogromną ilością książek w czasie studiów ciężko wszystkie kupować. Często jest też tak, że egzemplarzy jest niewiele, a ksero Poznań to jedyna opcja, by mieć egzemplarz u siebie. Drukowanie bądź skanowanie w kolorze jest o wiele droższe. Często jest to ponad 1 złotych za kartkę A4. W przypadku, gdy stron jest dużo również można liczyć na rabat, ale w dalszym ciągu jest to bardzo drogie. Tańsze i ekonomiczniejsze jest też drukowanie dwustronne. 

Domowe drukowanie

Z pewnością przy większej ilości notatek do wydrukowania warto rozważyć zakup własnej drukarki. Koszt kartridży przy druku czarno-białym w niektórych przypadkach się opłaca bardziej niż ksero Poznań. Jednak druk kolorowy rzadko kiedy się opłaca na domowej drukarce. Koszt drukarek waha się od 200 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Niektóre drukarki to jednocześnie skanery i fax. 

Punkty ksero – lokalizacja

Jaka lokalizacja jest najkorzystniejsza dla punktów ksero? Na pewno blisko uniwersytetów i szkół wyższych. Również w centrach miast i w punktach komunikacyjnych, blisko liceów i techników. W pobliżu biurowców może być ciężko o zlecenia, ponieważ w większych firmach mają swój profesjonalny sprzęt i nawet jeśli jedna drukarka się zepsuje to jest ich więcej w jednym biurze. Ksero Poznań mieści się w centrum miasta, blisko uniwersytetu – oferta ciągle się rozwija, gdyż coraz więcej studentów korzysta z usług poligraficznych.